6 Idealne konwertery CDA na MP3 do zapisywania plików CDA z wysoką jakością

„Mam kilka muzycznych płyt CD i chcę skopiować moją ulubioną muzykę do mojego smartfona, ale są tylko pliki CDA, ale nie ma MP3, jak konwertować pliki CDA na MP3? Wszelkie sugestie są mile widziane.”

Obecnie istnieje wiele formatów audio aktywnie używanych do różnych celów, na przykład można znaleźć muzykę na płytach CD przechowywaną jako pliki .cda. Działają dobrze w odtwarzaczach CD, ale jeśli skopiujesz je i wkleisz na komputerze lub urządzeniu mobilnym, większość odtwarzaczy multimedialnych nie może odczytać plików CDA. W tym poście opiszemy, jak przekonwertować CDA na MP3 za pomocą najlepszych 6 Konwertery CDA na MP3 i słuchaj swojej muzyki w dowolnym miejscu.


Część 1: Co to jest CDA

CDA, znany również jako ścieżka CD Audio, jest popularnym rozszerzeniem plików na muzycznych płytach CD. Został on opracowany dla każdej ścieżki audio na standardowej płycie CD-DA w formacie Purple Guide CD-DA.

Nie zawiera rzeczywistych danych fali dźwiękowej, ale zapisuje, gdzie każda ścieżka zaczyna się i zatrzymuje na dysku optycznym. Jeśli więc po prostu skopiujesz i wkleisz pliki CDA na komputer lub urządzenie mobilne, nie będzie można ich odtworzyć. Dlatego musisz przekonwertować plik CDA na MP3.

Część 2: Najlepsze konwertery 6 CDA na MP3

W tej części pokażemy ci najlepsze konwertery CDA na MP6 3 i jak używać ich do zapisywania plików CDA w MP3 w szczegółach na Home windows i Mac.

Prime 1: AnyMP4 CDA na MP3 Converter

AnyMP4 Konwerter CDA na MP3 to najlepsze i najłatwiejsze oprogramowanie do konwersji CDA na MP3, które może pomóc w konwersji CDA na MP3 o doskonałej jakości. Obsługiwane są różne formaty audio, takie jak MP3, WAV, WMA, AAC, M4A itp. Co więcej, możesz dostosować ustawienia audio, takie jak koder audio, kanały, częstotliwość próbkowania i przepływność audio.

Oto przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci przekonwertować CDA na MP3 w systemie Home windows do odtwarzania w tym oprogramowaniu.

Krok 1: Bezpłatne pobieranie i uruchomienie programu

Możesz bezpłatnie pobrać AnyMP4 CDA to MP3 Converter z jego oficjalnej strony internetowej, a następnie zainstalować go na swoim komputerze. Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć ten konwerter CDA na MP3.

Krok 2: Dodaj plik CDA do programu

Przejdź do karty Ripper, a następnie kliknij „Dodaj pliki“, aby dodać plik CDA lub przeciągnij docelowy plik CDA do programu. Możesz dodać wiele plików CDA do programu.

See also  Skyrim Best Visual Mods 2021

Rozpruwacz

Krok 3: Dostosuj ustawienia wyjściowe

Kliknij przycisk rozwijany obok „Zgrywaj wszystko do“, znajdź i wybierz”MP3“jako format wyjściowy z”Audio” Kategoria.

Profil DVD

Porady: Ten konwerter umożliwia również dostosowanie ustawień wyjściowych audio. Kliknij “Koło zębate”po każdym formacie, aby dostosować ustawienia audio w wyskakującym okienku. Możesz zmienić koder audio, szybkość transmisji, kanały i częstotliwość próbkowania, aby uzyskać preferowany efekt audio.

Krok 4: przycięcie pliku audio

Jeśli chcesz wyciąć plik audio, konwerter AnyMP4 CDA na MP3 może zaspokoić Twoje potrzeby. Kliknij “Ciąć“(ikona” nożyczki “), aby podzielić plik audio.

Edytuj DVD

Ustawiając czas rozpoczęcia i czas zakończenia, możesz zdecydować, który phase chcesz zapisać.

Klip audio

Krok 5: Rozpocznij konwersję CDA do MP3

Następnie kliknij “Teczkaikona „obok„Zapisz do”W dolnej części interfejsu i zdefiniuj folder wyjściowy. Następnie możesz rozpocząć zgrywanie CDA do MP3. Kliknij “Zgrać wszystko”, aby rozpocząć konwersję CDA do MP3.

Zgrać wszystko

Prime 2: FreeRIP

FreeRIP to kolejny prosty sposób konwersji CDA na MP3 lub inne popularne formaty audio. Poza tym oferuje inne funkcje, na przykład nagrywanie płyt CD audio z lokalną muzyką. Aby zgrać dysk CD na MP3, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Zainstaluj najnowszą wersję FreeRIP na swoim komputerze. Połóż płyta CD z muzyką do twojego komputera.

Krok 2: Uruchom program i wybierz utwory z dysku CD, które chcesz zapisz w MP3.

Krok 3: Kliknij Rozerwać przycisk, aby uruchomić proces konwersji CDA na MP3.

Freerip

Prime 3: iTunes

iTunes to przydatny menedżer plików dla użytkowników iOS. W rzeczywistości jest to również konwerter CDA na MP3. I możesz go używać za darmo w systemach Home windows i Mac.

Krok 1: Uruchom iTunes i włóż dysk CD audio do komputera. Po wyświetleniu monitu wybierz Importuj płytę CD aby dodać pliki CDA do biblioteki iTunes.

Krok 2: Pamiętaj, aby nie wyjmować płyty CD z komputera. Następnie wybierz wszystkie ścieżki do konwersji, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Konwertuj zaznaczenie na MP3.

Oto szczegółowy przewodnik po zgrać płytę CD do iTunes.

iTunes

Prime 4: dowolny konwerter audio

Dowolny konwerter audio to kolejny prosty konwerter CDA na MP3. Integruje szeroki zakres formatów wyjściowych. Ponadto procedura nie jest bardzo skomplikowana.

Krok 1: Dodaj dysk CD do sterownika optycznego. Uruchom konwerter CDA i kliknij Dodaj dysk aby załadować pliki CDA.

See also  15 hidden and weird spots at Walt Disney World

Krok 2: Następnie wybierz żądane pliki CDA, rozwiń menu formatowania, wybierz MP3 i kliknij Skonwertuj teraz aby zapisać wybrane pliki CDA w MP3.

Dowolny konwerter audio

Prime 5: Rejestrator ekranu

Poszukując najlepszego konwertera CDA, jakich funkcji oczekują od niego ludzie? Zgodnie z naszą ankietą musi być łatwy w użyciu i bogaty w funkcje. Od tego momentu zalecamy AnyMP4 Rejestrator ekranu. Jego główne cechy to:

1. Łatwy w użyciu. Pozwala zgrać płytę CD z muzyką jednym kliknięciem.

2. Bezstratna konwersja. Display screen Recorder wykorzystuje zaawansowany algorytm do optymalizacji jakości wyjściowej.

3. Rozbudowane opcje niestandardowe. Użytkownicy mogą zmieniać rozległe parametry, takie jak przepływność i więcej.

4. Lekki i gładki. Ten konwerter CDA jest lekki i używa niewielkiej ilości procesora, więc proces konwersji jest płynny.

5. Brak limitu długości. Display screen Recorder może konwertować cały dysk CD z muzyką jednocześnie.

6. Automatyczne wykrywanie interwałów. Podczas konwersji całej płyty CD program Display screen Recorder może automatycznie wykrywać puste odstępy.

7. Większa kompatybilność. Istnieją dwie wersje, jedna dla Home windows 10 / 8 / 8.1 / 7 / XP i druga dla Mac.

Jak przekonwertować pliki CDA na MP3

Krok 1: Zainstaluj na komputerze najlepszy konwerter CDA na MP3

Pobierz i zainstaluj Display screen Recorder na komputerze. Istnieje dedykowana wersja dla komputerów Mac. Następnie uruchom program z pulpitu, kliknij Rejestrator dźwięku aby otworzyć najlepszy konwerter CDA.

Wybierz Audio Recorder

Krok 2: Dostosuj dźwięk systemu

Pamiętaj, aby przełączyć przełącznik System Sound na pozycję ON i jednocześnie wyłączyć mikrofon. Spowoduje to jedynie zgrywanie muzyki z dysku CD. Następnie kliknij Więcej ustawień hyperlink w prawym górnym rogu, aby otworzyć okno preferencji. Przejdź do zakładki Wyjście z lewego paska bocznego; upuść odpowiedni folder, aby zapisać wynik i wybierz MP3 jako format wyjściowy.

Audio Mikrofon Dźwięk

Krok 3: Konwertuj pliki CDA na MP3 jednym kliknięciem

Włóż dysk CD do napędu optycznego. Kliknij przycisk REC podczas odtwarzania płyty CD. Poczekaj na całkowite odtworzenie dysku CD i zapisz wynik na komputerze. Jeśli chodzi o rozwiązanie, możesz z łatwością zapisać CDA na MP3 w oryginalnej jakości.

Podgląd audio

Prime 6: Home windows Media Participant

Home windows Media Participant to fabrycznie zainstalowany odtwarzacz multimediów na komputerach z systemem Home windows. Chociaż obsługuje tylko ograniczone formaty, możesz go użyć do prostej konwersji plików CDA do MP3. Największą zaletą jest to, że nie można niczego instalować na komputerze, ale nie można go używać na komputerze Mac.

See also  LosslessClub :: Disturbed (2000-2015) [FLAC (tracks + .cue)] : Детали релиза

Krok 1: Włóż płytę CD z muzyką do napędu optycznego i otwórz program Home windows Media Participant. WMP automatycznie wykryje pliki CDA.

Krok 2: Kliknij i rozwiń zorganizować Menu, wybierz opcjai idź do Zgrywaj muzykę patka.

Krok 3: Wybierz odpowiednią lokalizację, aby zapisać MP3. Następnie rozwiń listę rozwijaną Format i wybierz opcję MP3. Zresetuj inne opcje niestandardowe, jak chcesz.

Krok 4: Kliknij na OK aby to potwierdzić i wrócić do głównego interfejsu. Wybierz ścieżki CD, które chcesz przekonwertować i naciśnij Zgraj CD aby rozpocząć konwersję CDA do MP3.

Windows Media Player

Część 3: Często zadawane pytania dotyczące konwersji CDA na MP3

1. Co otwiera pliki CDA?

Plik CDA jest tworzony przez system operacyjny Microsoft Home windows dla każdej ścieżki na płycie CD. Plik CDA przechowuje dane indeksowania, których program może użyć do odtworzenia płyty. Pliki CDA muszą znajdować się na dysku CD-ROM. Plik CDA można otworzyć za pomocą RealPlayer w systemie operacyjnym Home windows.

2. Czy mogę przekonwertować CDA na MP3 w systemie Home windows?

Tak, możesz skorzystać z konwertera wideo, takiego jak AnyMP4 Video Converter Final wspomniany powyżej w tym artykule, aby pomóc Ci to zrobić na komputerze. Ten konwerter jest w stanie z łatwością konwertować CDA na MP3 i optymalizować jakość wyjściową. Ze względu na wyższą kompatybilność możesz pobrać i zainstalować ten konwerter na swoim Home windows 10/8 / 8.1 / 7 / XP.

3. Jak przekonwertować CDA na format MP3 za darmo?

Użytkownicy systemu Home windows mogą użyć programu Home windows Media Participant do prostej konwersji plików CDA na MP3. Na szczęście nie musisz niczego instalować na komputerze, ale nie możesz go używać na komputerze Mac. Dla użytkowników komputerów Mac iTunes jest dobrym sposobem na bezpłatną zmianę plików CDA na MP3. Upewnij się, że masz zainstalowany iTunes na komputerze Mac.

Wnioski

Na podstawie powyższego udostępniania możesz dowiedzieć się, co musisz wiedzieć o CDA. Aby pomóc Ci słuchać muzyki CDA wszędzie, zidentyfikowaliśmy i udostępniliśmy górę Konwertery CDA na MP3. Teraz możesz wybrać swój ulubiony sposób i postępować zgodnie z naszymi instrukcjami krok po kroku, aby zapisać ścieżki CDA w MP3. Jeśli szukasz najlepszego konwertera CDA na MP3, zalecamy AnyMP4 Video Converter Final, częściowo dlatego, że zapewnia doskonałą jakość wyjściową.

Leave a Reply

Your email address will not be published.